Jak urządzić kuchnię w stylu nowoczesnym

2 komentarze

aranżacja wnętrz

Aranżacja wnętrz w stylu nowoczesnym charakteryzuje się dwiema podstawowymi cechami – estetyką i funkcjonalnością. Podobnie jest w przypadku kuchni, która w tym przypadku powinna być minimalistyczna, niemal sterylna, oszczędna w kolorystyce i dodatkach, a jednocześnie niezwykle praktyczna i funkcjonalna.

Wyznaczniki kuchni nowoczesnej

W kuchni urządzonej w stylu nowoczesnym wszystko jest na swoim miejscu. Dlatego też jej umeblowanie i wyposażenie w większości przypadków opiera się na trzech podstawowych strefach:

  • gotowania (gdzie znajduje się blat do przyrządzania posiłków, sprzęt AGD oraz półki służące do przechowywania najbardziej przydatnych akcesoriów),
  • przechowywania (na którą składają się szafki z garnkami, naczyniami i podstawowymi produktami spożywczymi oraz urządzenia wykorzystywane do przyrządzania posiłków)
  • mycia (gdzie króluje zlew, zmywarka i suszarka)

Tak precyzyjne umiejscowienie wszystkich stref sprawia, iż kuchnia jest miejscem niezwykle praktycznym i pozwalającym na sprawne wykonywanie wszystkich czynności.

Meble i sprzęt

Meble w kuchni nowoczesnej rzadko kiedy wykonywane są w całości z drewna – tutaj króluje zwłaszcza płyta MDF, szkło, a nawet beton, który nadaje wnętrzu nieco industrialnego charakteru.  Wszystko musi być jednobarwne, matowe lub połyskujące, proste, symetryczne i pozbawione jakichkolwiek ozdób. Taki laboratoryjny wystrój wnętrza kuchennego jest uzupełniony nowoczesnym i zaawansowanym technicznie sprzętem. W tak urządzonej kuchni nie może zabraknąć całkowitego zautomatyzowania, które przyspiesza i ułatwia przyrządzanie potraw. Zatem znajduje się tu nie tylko lodówka, piekarnik, czy kuchenka, ale także mikrofala, blender, toster, krajalnica czy ekspres. Cały sprzęt AGD jest harmonijnie wkomponowany w zabudowę. Uzupełnieniem kuchni nowoczesnej jest odpowiednie oświetlenie – praktyczne, optycznie powiększające przestrzeń i eksponujące najbardziej charakterystyczne detale.

 

Kuchnia w stylu nowoczesnym nie wszystkim przypadnie do gustu. Sprawdzi się zwłaszcza w mieszkaniu osób lubiących ład, harmonię, ascetyzm i niemal sterylny porządek.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *