Meble na zamówienie – co należy o nich wiedzieć

2 komentarze

wystrój wnętrz

Jedną z podstawowych czynności podczas urządzania mieszkania lub domu jest wybór odpowiedniego umeblowania. Wbrew pozorom nie jest to zadanie łatwe, gdyż wyposażenie domowej przestrzeni powinno być nie tylko wygodne i funkcjonalne, ale także estetyczne i miłe dla oka. Jak to osiągnąć? Rozwiązaniem mogą być meble na zamówienie, czyli dostosowane do konkretnego pomieszczenia i zgodne z indywidualnym gustem użytkownika.

Rodzaje mebli na zamówienie

Zdecydowana większość mebli na zamówienie występuje w dwóch podstawowych rodzajach – jako całościowe zabudowy lub pojedyncze elementy wolnostojące. W pierwszym przypadku meble robione na wymiar składają się z zestawu szafek, półek, blatów czy szuflad, które kształtem i rozmiarem są dostosowywane do konkretnej przestrzeni. Taka aranżacja wnętrz pozwala stworzyć pewną harmonię i spójność, która jest oparta na jednym stylu i kolorystyce. Co ważne – całościowe zabudowy są najczęściej montowane na stałe. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku mebli wolnostojących. W tym przypadku meblem robionym na zamówienie może być komoda, szafa, łóżko lub stolik pod telewizor. Dzięki takim elementom także można stworzyć niebanalny wystrój, a dodatkową zaletą jest fakt, iż meble tego rodzaju mogą być przemieszczane i transportowane (na przykład podczas przeprowadzki).

Zalety i wady mebli robionych na zamówienie

Wystrój wnętrz oparty na meblach na zamówienie posiada wiele niezaprzeczalnych zalet. Takie rozwiązanie jest funkcjonalne i praktyczne, gdyż pozwala zagospodarować każdą przestrzeń w najbardziej optymalny sposób. Meble na zamówienie to doskonałe rozwiązanie dla nietypowych przestrzeni, w których nie da się umieścić standardowego umeblowania. Dodatkowo meble tego rodzaju są oryginalne i niebanalne, gdyż powstają w pojedynczych egzemplarzach, na podstawie indywidualnych projektów. Ważną zaletą jest także ich trwałość, wysoka jakość i nieprzeciętna estetyka. Jednak decydując się na meble na zamówienie nie wolno zapominać o ich podstawowych mankamentach. Do największych wad należy zaliczyć ich cenę oraz stosunkowo długi czas oczekiwania. W przypadku zabudowy problemem może być także fakt, iż jej zdemontowanie i przemieszczenie (na przykład do innego mieszkania) jest zazwyczaj bardzo utrudnione.

Mówiąc obiektywnie meble robione na zamówienie posiadają więcej zalet niż wad. Jednak takie rozwiązanie nie jest dla każdego, więc każda podejmowana decyzja powinna być dobrze przemyślana.

2 komentarze

  1. Jakub_Pilch

    Meble na zamówienie to bardzo dobry pomysł. Jednak należy rozejrzeć się za sprawdzonym i doświadczonym wykonawcą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *